Terviseankeet: Kuidas Saara Pius end tervena hoiab?

Terviseankeet: Kuidas Saara Pius end tervena hoiab?

„Tervis on su enda kätes“, - sellist lauset kohtab ühe sagedamini. Uues Sinuteeki terviseankeedi rubriigis, saame teada, kuidas inspireerivad inimesed oma tervist hoiavad. Motivatsioon ja uued teadmised on garanteeritud!

 

Minu parim harjumus: olen üsna kohusetundlik. Oleksin hea tööline/abiline/toimetaja/assistent, kes teeb õigeks ajaks asjad kiirelt ära. Mulle meeldib asjadele lahendusi leida. Kui mingi asi on kodus korrast ära, siis mina olen see, kes võtab esimesena kruvikeeraja kätte.

 

Minu köögist leiab alati: šokolaadi-pähklikreemi, taimset piima, vegan majoneesi, tatart, makarone, veini,  komme ja šokolaade.

 

Minu köögist ei leia kunagi: mereande, looma maksa ja muid tarbimiseks ebatavalisi looma osasid.

 

Parim nõuanne, mida oled saanud? Kuulen kodus igapäevaselt, kuidas mulle öeldakse “Ära mõtle üle!”. Ilmselt on see mu ülesanne - püüda olla rohkem rahulik ja positiivne, elada hetkes, mitte põdeda tühiste asjade pärast, mitte muretseda liialt mineviku ja tuleviku pärast, olla enesekindlam ja ennast armastavam.

 

Kuidas ennast tervena hoiad? Koroona-aasta on näidanud, et terve pere on olnud aasta jooksul väga terve. Seega distantsi hoidmine ja ürituste ärajäämine on mõnes mõttes olnud ka positiivne. Aga üldiselt oleme terve perega palju õues iga ilmaga. Usun, et see on immuunsusele väga tarvilik. Kuna meil on kinnine hoov, siis pered veedavad seal igapäevaselt tundide viisi aega. Aga mingeid muid spetsiaalseid asju ma ei tee. Söön tavalist toitu. Nii vähe kui graafikusse mahub, siis teen pisut trenni. Kuigi elu kahe väikese lapsega on suuresti trenni eest.

Ma pean saama palju magada samuti. Nii kui on pikem periood, kus saan vähe magada, siis on haigused kiired tulema. Kui töö mõttes stressitase hakkab tõusma ning närvilisus ja pinged kogunevad, siis võin väga kindel olla, et kui ma kohe aega maha ei võta, siis teeb seda haigus minu eest.

 

Sel aastal soovin kindlasti veel:  minna koos perega matkaautoga suvel ringreisile. Kontserttuuridega hästi hakkama saada. Lugeda. Häid filme ja sarju vaadata. Proovida veel mõned korrad käija jooksmas, et näha, kas see võiks siiski hakata mulle meeldima. Perega palju vahvalt koos aega veeta. Sõpru rohkem näha.

 

Minu suurim nõrkus: snäkitamine.

 

Jõusaal või rühmatrenn: kindlasti rühmatrenn. Ma olen väga kehv sellises monotoonses trennitegemises, lindi peal jooksmises või hantli tõstmises. Lihtsalt kaob kiirelt motivatsioon ja hakkab igav. Mulle meeldib nö “nähtamatu trenn” kus on lõbus - näiteks sõpradega sulgpall, SUP HIIT trenn, ujumine, rulluisutamine, lumelaua sõit vms.

 

Nipp motivatsiooni hoidmiseks: kui trennitegemisest rääkida, siis hea nipp on kolida näiteks Lible tänavale, kus on hunnik kauneid nõtkeid emasid, kes jooksevad korraga nii muuseas 21 km ja ujuvad talvel meres ja käivad maratonidel ja jumal teab veel kus võistlustel. Näevad samal ajal väga kaunid ja stiilsed välja, kasvatavad mitut last, käivad tööl ja ehitavad maakodu. Vaat sellised naabrinaised  on mul. Eks kuidagimoodi natukenegi otsapidi peab ju üritama ka, et mitte väga häbisse jääda.

 

Lemmikud Sinuteek.ee valikust: Neid on palju.

  1. Sweet Switch suhkruvabad vahukommid steviaga on hea avastus.
  2. Floradix B-vitamiini kompleks on hea looduslik lahendus ja ka maitseb nii hästi.
  3. Schär Curvies krõpsud on väga maitsvad. Ausalt öeldes paljusi, nii magusaid kui ka soolaseid, gluteenivabu küpsiseid ja kreekereid olen väga nautinud, et raske on välja tuua ekstra lemmikut. Hea on vahelduseks proovida teha gluteenivaba jahuga küpsetisi. Ei aja kõhtu punni nagu tavaline jahu.

 

Värskeim huvitav teadmine tervise kohta, mida lugesid või kuulsid?  Uurisin viimati vee kohta. Oli huvitav mõte, et kuna enamik veest läheb majapidamistarbeks, wc tarbeks, pesu pesemiseks jne, siis justkui pole mõtet kulutada nii palju ressursse, et teha see vesi 100% puhtaks ja kvaliteetseks, sest joogiveeks läheb kogumahust väga väike protsent ning tänu sellele pidavat inimesed ka üliväikestes kogustes sisse jooma raskemetalle, ravimijääke, kloori jne... Kui palju see nüüd tõsi on, ei tea. Ei asu ühelgi poolel, aga lihtsalt oli huvitav uurida.

 

Tegelikult on tervise kohta uurimine mu väike hobi küll. Mind huvitavad inimeste tervenemise lood ning mis lahendused on inimesed leidnud selle või tolle probleemi lahendamiseks. Proovin uurida ja vaadelda erinevaid kanaleid, et nendest tekitada mingi oma arvamus. Palju on valet ja palju on ahnust ja äri, seega lööb see kõik vahel juhtme kokku. Mis on õige? Mis on eetiline? Kelle käes on võim? Keda usaldada?

Seotud artiklid

Kas mul on toidutalumatus?

Kas mul on toidutalumatus?

Kuidas saada aru, kas mul on toidutalumatus? Toidutundlikkus võib hõlmata spetsiifilisi toiduallergiaid ja toidutalumatust. Toiduallergia on konkreetse toidu suhtes tekkiv väga raske immu ...

Loe edasi...
Probiootikum - kellele ja millal?

Probiootikum - kellele ja millal?

  Probiootikumid on viimastel aastatel tõeliselt tuule tiibadesse saanud naastes tänaseks maailmas enim müüdavate toidulisandite esikümnesse. Teadlased üle planeedi on probiootikumid luubi all ...

Loe edasi...
Ashwagandha

Ashwagandha

Mis on ashwagandha? Ashwagandha (ee uimastav juustumari) on üks olulisemaid ja laialdasema kasutusalaga ravimtaimi ajurvedas. Ajurveda on Indiast pärit iidne looduslikel ravimeetoditel põhinev alte ...

Loe edasi...