Lysi - pika ajalooga maailma juhtiv kalaõli tootja

Lysi - pika ajalooga maailma juhtiv kalaõli tootja

Pika ajalooga maailma juhtiv tootja

 

1938. aastal asutatud LYSI hf on üks maailma juhtivamaid inimtoiduks mõeldud merelise päritoluga õlitootjaid ja kalaõli tootmise teerajaja.

 

Ettevõtte esimestel aastatel keskenduti pakendamata toodete ekspordile. Hiljem, 1960. aastatel, hakkas ettevõte tootma tarbijapakendis talvekindlat tursamaksaõli, mida hinnati siis juba hinnatud väärtusliku A- ja D-vitamiini allikana. Viimasel ajal on üha selgemaks saanud ka oomega-3-rasvhapete kasu tervisele.

 

Tänapäeval on LYSI säilitanud juhipositsiooni oma valdkonnas. Seda toetavad nii Islandi kalavarudest kui ka erinevatest maailmapaikadest imporditud toorest kalaõlidest pärit suure nõudlusega kalaõlitoodete tootmise ekspertteadmised.  Oma laiaulatuslikest seadmetest ja oskusteabest maksimumi võttev LYSI pakub oma klientidele, kellest paljud on olnud ettevõttele truud juba aastakümneid, laia valikut looduslikke tervisetooteid.

 

Oomega-3 kalaõli omadused

 

Nagu nimigi ütleb, on oomega-3 kalaõli suurepärane oomega-3-rasvhapete EPA ja DHA allikas. Tegemist on loodusliku kalaõliga, mida pole keemiliselt muudetud, ainult rafineeritud. Õli võib võtta suu kaudu vedeliku või kapslite kujul.

 

EPA- ja DHA-happeid peetakse sageli hädavajalikeks nende alfa-linoleenhappe madala konversioonefektiivsuse tõttu. Viimase kolme aastakümne jooksul on põhjalikult uuritud ja kirjeldatud neid ja nende erinevat mõju organismile 

 

Esimesed pika ahelaga oomega-3-rasvhapete füsioloogiliste mõjude uuringud keskendusid EPA ja DHA ning kardiovaskulaarsete haiguste seosele. Tulemused näitasid, et mõlemad happed vähendasid südame-veresoonkonna haiguste riski (Casula jt, 2013) (de Oliviera Otto jt, 2013) (Zock jt, 2016).

 

Oomega-3-rasvhapete puudust on seostatud riskifaktorina psüühikahäirete nagu depressioon, skisofreenia ja ATH puhul (McNamara, 2016) (Parletta et al., 2016) (Königs & Kiliaan, 2016).

 

Tutvu Lysi toodetega siin

Seotud artiklid

New Nordic on inimeste heaolu ja tervise eest hoolitsenud juba 30 aastat

New Nordic on inimeste heaolu ja tervise eest hoolitsenud juba 30 aastat

Kogu maailmas kasvab iga aastaga aina rohkem huvi looduslike tervisetoodete vastu, mis pakuvad rohkem elujõudu ja parandavad elukvaliteeti ning ennetavad sügavamate probleemide teket. Just seetõttu on ...

Loe edasi... Tutvu toodetega
Schär - gluteenivaba elukvaliteedi teerajaja

Schär - gluteenivaba elukvaliteedi teerajaja

Schär on gluteenivaba elukvaliteedi teerajaja   Euroopa populaarseim gluteenivaba kaubamärk sai alguse Lõuna-Tiroolis Meranis/ Meranos asuvas väikeses apteegi ja tervisetoodete poes. Täna o ...

Loe edasi... Tutvu toodetega
Blistex - hooli oma huultest

Blistex - hooli oma huultest

Esimene külmavilli salv   Blistex sündis 1930. aastatel Ameerika Ühendriikide talvises ja karmis loodeosas, Seattle Washingtonis. Brändi puhul oli algselt tegemist ühe tootega, mille oli vä ...

Loe edasi... Tutvu toodetega